O ponorke

Autor: Zdenka Lazúrová | 17.11.2012 o 18:52 | (upravené 18.11.2012 o 13:52) Karma článku: 10,66 | Prečítané:  523x

Začala som si v týchto dňoch písať denník z camina, kedže v lete na to nebol nejako čas. Keď som si čítala svoje zápisky z Čiech, uvedomila som si, ako rýchlo prišla medzi nás ponorka :) Pamätám sa na svoju veľkú krízu  bola medzi Nemeckom a Francúzskom. Ale veľká kríza nepríde z ničoho nič. Jeden cyklista nám napísal: "...skusenosti z viac ako tyzdnoveho tripu su uzitocne. A vztahy na viac ako mesacnom tripe to uz je na psychologicky vyskum :)" Prišli sme na to, že ponorka začala príchádzať po týždni :) Obrovskí kamaráti - kto by to bol o nás povedal, že? :)

DSC03006.JPG

Bola som z toho veľmi prekvapená.

"Ako to, že sme spolu vydržali 10 týždňov!" Veď po 9 týždňoch nebol asi ani jeden deň, aby sa niekto neurazil :)

IMAG0408.jpg

HLADNÝ, UNAVENÝ, STRATENÝ,

UBOLENÝ, HĽADAJÚCI, BEZ PEŇAZÍ,

POHÁDANÝ, NEPOCHOPENÝ,

NEVYPOČUTÝ, TRPIACI, ZNIČENÝ...

DSC02747.JPGIMAG0353.jpg

Takýto zhluk slov sa čas časom lepil na každého jedného z nás :)

DSC02984.JPG

Bolo pekné, keď jeden z nás trpel týmto stavom, ale ďalší dvaja väčšinou nie. Usmievali sa a tešili z cesty, čiže málokedy zavládla skupinová depresia. Najhoršie to bolo, keď sa dvaja spojili proti tretiemu alebo keď už nikto nechcel s nikým nič mať.

IMAG0212.jpg

"Beriem mapy, odchádzam! Stretneme sa neviem kde!"

DSC02802.JPG

Aj o tom bolo naše camino, ale TOTO NEBOLO CAMINO! :) Toto nie sú veci, ktoré charakterizujú našu cestu. To sú iba jej ťažkosti. A tie nás učili:

Byť tolerantnejšími, trpezlivejšími, vedieť nájsť východisko, kde žiadne nevidieť, nebyť sebecký, vedieť vypočuť niečo, o čom si myslíme, že je blbosť, vychádzať v kolektíve... Odhodiť preč svoje sebecké potreby a snažiť sa myslieť skupinovo :)

Bolo to ťažké...

Bolo to radostné, ľahké...

BOLO TO NEZABUDNUTEĽNÉ!!!

DSC02799.JPG

Z m e s    ž i v o t a

 

Keby sa ma niekedy niekto opýtal, kde ste najviac cítili život, tak poviem, že na camine. Je to ako droga :) Si závislý. Ochutnal si život, jeho slobodu, korenie a nádhernu :) Uvedomuješ si svoju krehkosť, ale žiješ PRÍTOMNOSŤ. A tá prítomná chvíľa sa Ti vrýva do mysle už navždy.

IMAG0127.jpg

Tak chutí život?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?