Katke - mojej 3 a pol ročnej sestre :)

Autor: Zdenka Lazúrová | 29.6.2009 o 23:47 | Karma článku: 5,98 | Prečítané:  823x

Aj keby som bola neviem ako unavená, vyčerpaná alebo znechutená, pohľad na Teba a Filipka mi vždy zdvihne náladu. Keď za sebou v čerstvo mokrej tráve skoro ráno ťaháš čudnú atrapu auta s tromi kolesami a kričíš na Filipa nech sa pozerá, tak ja v tej chvíli zabudnem, že existuje niečo iné ako vy dvaja. Nerozumiem tomu, ako môže moje vnútro tak milovať takýto okamih. Malé dieťa sa hrá a ja zabudnem dýchať.

Priznávam, nie vždy som k Tebe dobrá, no nie som jedna z tých nekonečne milujúcich, čo sa večne usmievajú. Hlavne keď z pôvodného plánu neodkladných povinností som zvládla iba polovicu a moja duša piští po tichu v izbe a Ty mi v tom momente sľubuješ také ticho, aké som v živote nezažila, ale hneď nato vysypeš poličku plnú kníh a s začudovaným pohľadom na mňa pozeráš, čo sa mi na tom vlastne nepáči :)

A potom sa občas stane, že si začneme obe naraz uplatňovať vlastnícke práva na našu spoločnú izbu. Našťastie my, staršie a múdrejšie sestry vieme, čo platí pre naše sestry mladšie :) Nie vždy sa mi však chce tieto praktiky využiť a potom sa obe zlostíme a neskôr zase ľúbime, občas sa obíjmeme a zaspávame v jednej posteli...

Ja sa starám o zásobu žuvačiek a Ty mi zas niekedy svojimi rúčkami podávaš 1 zo svojich ťažko vydobitých cukríkov a Tvoje krásne veľké očká žiaria zvláštnou dopelosťou.

V poslednom čase, odkedy je vonku tak krásne a Ty si stále iba tam, sa pri mne občas objavíš ako veľká bádateľka so zamazanou tváričkou a ja môžem len hádať, kde všade moja okatá sestrička bola :)

Si slniečko, na ktoré mám veľkú slabosť a teda aj keby z teba vyrástlo neviem aké čudo (čo viem, že nevyrastie :) ľúbila by som Ťa stále rovnako... tou zvláštnou silou, ktorá mi občas pri pohľade na teba zviera srdiečko láskou.

Teraz, keď to píšem, si niekde vonku a hráš sa detské hry, ktoré v Tvojom podaní zaváňajú zaujímavou vyspelosťou. Vieš, vždy sa čudujem ako ma dokážeš prekvapiť.

Počas tých vyše 3 rokov, čo si medzi nami, si mi ukázala toľko vecí, na ktoré som už ja, "skúsenejšia", veľakrát zabudla. Zabudla na to, čo je podstatou ľudkého života.

Ľúbim Ťa, Katka a viem, že z Teba vyrastie naozaj výnimočné dievča a som vďačná za to, že také úžasné dieťa sa len pred pár rokmi narodilo práve nám a zmenilo zabehané koľaje v našich životoch...

2.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?